21.6 C
Comloșu Mare
joi, 11 iunie 2026

Hotnews.ro : Deputat PSD, întrebat despre al doilea Mercedes de peste 100.000 de euro: „Am rămas cu sensibilitate de când alergi pe holurile întunecate după mine”

Must read

După ce ANAF l-a obligat să predea Mercedesul AMG GLE 53 gris, luat pe firma unui magazin sătesc, deputatul Mihai Weber, președintele Comisiei de Apărare și-a luat un Mercedes nou, același model, scrie siteul de investigații Snoop.

După citirea moțiunii de cenzură, Mihai Weber, 61 de ani, deputat PSD de Gorj,  a mers spre parcare. Automobilul său era în parcarea dinspre Piața Constituției. Până acum ceva vreme, Weber folosea un Mercedes AMG GLE 53. Acum s-a apropiat tot într-un Mercedes AMG GLE 53. Diferența era că mașina nouă era albă, în timp ce cealaltă era gris perlat.

Snoop a încercat să-i adreseze o întrebare deputatului Weber. Când a ajuns aproape de mașina lui, Mercedesul alb, deputatul a preferat să plece cu un alt vehicul.

O discuție de holul Parlamentului

L-am căutat din nou pe Mihai Weber, miercuri, 6 mai. Dialogul cu șeful Comisiei de Apărare a început în fața sălii de plen. Parlamentarul nu s-a oprit. A mers către etajele inferioare din Parlament. Pe parcursul deplasării, au existat întrebări repetate și răspunsuri, atâtea câte deputatul le-a considerat necesare.

 

/hotnews.ro/


Descoperă mai multe la Comloșu Mare | Timiș

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

- Advertisement -spot_img

More articles

Lasă un răspuns

- Advertisement -spot_img

Latest article

Descoperă mai multe la Comloșu Mare | Timiș

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura